Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hledáte nějaké dobré rady a tipy pro Travian? Najdete zde vše, i to, co se na oficiálním fóru Travianu maže :-)

ZAČÁTEČNÍK
 1. Zaregistruj se na co nejnovější svět (informace o tom najdeš v novinkách)
 2. Pročti si k čemu je jaký národ a potom hraj takovým stylem, který tomu nejvíce odpovídá
 3. Nežeň se hned za založením aliance, ale podívej se na mapě, která je dobrá a je blízko tebe, zkus se stát jejím členem
 4. Ze začátku se určitě zaměř na ekonomii - tedy na rozšiřování surovinových polí
 5. Mysli na obranu. Ať už hraješ za jakýkoli národ. Obrana je základem. Když si postavíš plno útočných jednotek a někdo se proti tobě domluví a postaví velkou obranu, o všechno přijdeš. Jsi potom velmi snadným terčem
 6. Pokud hrajete za Galy, využívejte v hojné míře pasti
 7. Stavte úkryty. Kdo přijde a nic neukradne, těžko se vrátí. Navíc, pokud tam budete mít v obraně jednotky a on o ty svě přijde - nezískal vůbec nic a ještě navíc ztratil. Udělá to 2-3x a nechá toho.
 8. Jednotky používejte k tomu, k čemu jsou určeny. Příklad: Jako Gal určitě nechoďte útočit s Falanxema. Je to jen obranná jednotka. Jistě, mají nějaký útok, ale je to opravdu velmi, velmi malé a nevýhodné! Do obrany stavte obranné jednotky, ne útočné (například tam mějte Falanxe a ne blesky).


POKROČILÝ HRÁČ
 1. Dbejte na vysoký počet špehů. Většina hráčů to stále podceňuje, i když dostávají mnoho rad. Pravdou však je to, že ten, kdo nemá hodně špehů může být snadno sám vyšpehován a potom na něj přijde takový útok, který bude počítat s jeho jednotkama - informace, to je to, co nejvíce útočníkovi pomáhá.
  Pokud vás nikdo nevyšpehuje, většinou na vás ani nezaútočí. Zkuste mít špehy v poměru 1:20 k obyvatelům.
 2. Nepospíchejte se založením další vesnice. Ideální stav je takový, kdy budete mít v hlavní vesnici suroviny na 10. úrovni a postavené podpůrné budovy. Základem je prostě mít z čeho druhou ves dotovat a také ji podpořit v případě útoku obrannými jednotkami.
 3. -
 4. -
 5. -


SKORO PROFÍK :-)
 1. Mějte špehy v poměru 1:10 k obyvatelům.
 2. -
 3. -
 4. -
 5. -


NEOBLÍBENÉ PRO ADMINY TRAVIANU
 1. Schovejte si suroviny před přetečením skladů tak, že je přes noc dáte na trh (samozřejmě za takovou výměnu, kterou nikdo nevezme)
 2. Chcete mít více účtů? Nedoporučujeme to. Jednak to zabere více času, můžete být za to smazáni a hra vás díky tomu může přestat bavit. Pokud vás to ale neodradilo, tak tedy:
  Podle čeho vás mohou admini odhalit?
  • stejná IP
  • cookies
  • příliš nápadné přesouvání surovin (prostě využívání toho druhého účtu ve svůj prospěch)
  Co dělat?
  • ideální stav je ten, že si stáhnete jiný (než který běžně používáte) internetový prohlížeč
  • tam si nastavíte používání proxy serveru, přes google si najdete vhodné IP adresy, nepoužívejte raději typ transparent, ale high anonymity nebo anonymous
  • ze začátku se věnujte těžbě surovin a obraně.. je potom na vás, jak s tím naložíte ;-)
 3. -
 4. -
 5. -


OSTATNÍ
 1. Pokud na vás jde útok, postarejte se především o vaše suroviny. Začněte něco stavět, stejně by jste to museli v budoucnu udělat. Zbytek surovin pošlete k někomu známému, který vám je potom vrátí - je potřeba si ověřit, zda má dost místa ve skladu.
  Pozor! Suroviny neskryjete před útokem na tržišti - i odtud vám budou ukradeny